Z racji, że wychowałam się w domu weterynarza psie towarzystwo nigdy nie było mi obce. Zawsze marzyłam o jamniku szorstkowłosym, na którego w domu, w którym znajdowały się minimum dwa przypadkowe psy i koty, jakoś nie było miejsca. Założyłam własną rodzinę i nie było warunków.
W końcu nadszedł ten czas i mogłam kupić "sierściucha" - oczywiście z rodowodem, aby po wyrośnięciu też był Jamnikiem Szorstkowłosym. Pojechałam wybrać suczkę MASZĘ, taką "piękną", włochatą, najpiękniejszą i najukochańszą. W wieku 15 miesięcy za namową przypadkowej "psiej" znajomej moja sunia pojechała na wystawę. Ja jako właścicielka na terenie wystawy byłam już o godz. 7 (taki mały szczegół, zważywszy na to, że ocena psów zaczyna się o godz. 10), a moja suka weszła na ring dopiero o godz. 13. To wszystko w tym dniu nie było ważne, gdyż moja MASZA otrzymała ocenę doskonałą i lokatę drugą, tylko dlatego, że jej szata "piękna", obfita nie była przygotowana do wystawy. Za to cały opis był przepiękny i cała masa pochlebstw ze strony sędziny na jej temat. Pochlebstwa te  przyczyniły się do tego, że nie długo myśląc byłam już na wystawie w Toruniu, gdzie na 11 suk w klasie otwartej MASZA dostała swoje pierwsze CWC (wniosek na Championa Polski), na następnej wystawie w Zabrzu otrzymała następne CWC. Apetyt na Championat był bardzo duży. No i tak to się zaczęło !!!!
                                                             
MASZA & Complment TUTTI FRUTTI

Z biegiem lat i zdobywanych przez moje psy tytułów, „apetyt” na osiągnięcia wystawowe ;), rósł. Zaczęłam ‘cichutko” marzyć o tytule Zwycięzcy Świata dla psa wyhodowanego przeze mnie. Tytuł ten wydawał się nieosiągalny i poza zasięgiem, ale marzyłam J. Dziś wiem, że trzeba marzyć, że marzenia się spełniają J. Suczka z mojej hodowli IRMA Podkołdernik Jadowity na Światowej Wystawie w Salzburgu, będąc w wieku niespełna 16 miesięcy zdobyła Młodzieżowe Zwycięstwo Świata, wygrywając Best Of Breed oraz Najlepszego Juniora Grupy VI

Po 15-stu latach od pierwszej wystawy w moim domu są 4 psy: 3 Petit Basset Griffon Vendeen: matka, córcia i „kangurek” przybysz z Australii, jedna sunia Jamnik Szorstkowłosy Standard oraz 3 koty: Benek - zwykły dachowiec i Kicia - Norweska Leśna kotka oraz córka Kici - Pimpa
Przydomek "Podkołdernik Jadowity" wywołuje wśród ludzi różne reakcje i emocje, ale bez wątpienia jest zapamiętywany. Przez ten okres poznałam całą rzeszę wspaniałych "psich" przyjaciół z kraju i poza jego granicami. Moje życie naprawdę nabrało wartości, stało się pełniejsze i bogatsze, a mój kciuk rzadko spoczywa na pilocie od telewizora. Wolę obserwować moją sforę, zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i w lesie przy ciężkiej pracy, którą wykonują z wielką przyjemnością, wręcz z wdzięcznością. Obserwując ich troskę i mądrość w wychowywaniu potomstwa, myślę sobie jak wiele człowiek mógłby się od nich nauczyć. Im dłużej z nimi przebywam, tym bardziej zaskakują mnie swoimi reakcjami zarówno na moją radość, czy skrajne przygnębienie po stracie najbliższej osoby. Skąd nieposłuszny pies wie, że na konkursie pracy w trakcie konkurencji posłuszeństwo, oczekuję z nadzieją na cud i spełnia to.
Tak więc mieszkamy sobie rodzinnie z moją sforą na cichej, spokojnej wsi w małym domku z dużym 0,5 hektarowym ogrodem.
Przedstawiam moje zwierzaczki

Int.Ch., Mł.Ch.Pl., Ch.Pl, Ch. Słowacji, Ch. Niemiec., Zw.Kl., 3-krotny Zw.Pl., KT dyp. II º, CAC WDS Bratysława 2009, CACA WDS Salzburg 2012 FLER Podkołdernik Jadowity "FLERCIA" Petit Basset Griffon Vendeen, córka Mł.Ch.Pl, Mł.Zw.Pl. Ch.Pl., Zw.PL, V-ce Zw. Europy Complment TUTTI FRUTTI i Int.Ch. Zw.Świata, zw. Europy, Ch.Włoch Newgrif ROYAL COPENHAGEN. Karierę wystawową rozpoczęła w pięknym stylu wygrywając BIS Szczeniąt na Klubowej Wystawie Bassetów w 2005 r., a rok później na tej samej wystawie zdobywając Zwycięstwo Rasy i III miejsce na BIS. Nie ukończywszy jeszcze 3 roku życia zebrała wszystkie wnioski aby otrzymać tytuł Interchampiona.

HANIBAL Podkołdernik Jadowity „HENIO” PBGV - synek Ch.DK, Ch.FIN, Zw.Kl.DK Morebees EXSTREME DE LAON i Int.Ch., Ch.Pl., Ch.SK, Mł.Ch.Pl., Zw.Pl., Zw.Kl. FLER Podkołdernik Jadowity ur. 18.08.2009 r. Pierwszy piesek w moim domu. Zawsze były tylko suczki. Pierwszy ale bardzo żywiołowy, energiczny, uroczy, mocny i dobrze zapowiadający się. Niestety nie ma już HENIA z nami.

Mł.Ch.Pl, Mł.Zw.Pl, Mł.zw.Kl.Basseta, Mł.Zw.Kl.Gończych, Ch.Pl, Zw.Pl, Zw.Kl. Gończych HERMIONA Podkołdernik Jadowity „Hermanka” PBGV - córka Ch.DK, Ch.FIN, Zw.Kl.DK Morebees EXSTREME DE LAON i Int.Ch., Ch.Pl., Ch.SK, Mł.Ch.Pl., Zw.Pl., Zw.Kl. FLER Podkołdernik Jadowity ur. 18.08.2009 r. Suczka o mocnej budowie, pogodnym usposobieniu, bardzo odważna i ciekawska, jednocześnie bardzo samodzielna. W wieku niespełna 10 miesięcy była już Mł. Ch.PL. Jako dwuletnia suczka ukończyła Ch.PL. zdobywając po drodze Mł.Zw.Kl.Bassetów, Mł.Zw.Kl. Gończych oraz kończąc ścieżkę tropową KT dypl. II º
Mł.Ch.Pl,Mł.Zw.Pl, Mł.Zw.Kl.Basseta, Mł.Zw.Kl.Gończych ROKEENA MÓJ SLODKI YOGI- Jogurt, Jogurcik, piesek, który przyleciał do mnie z Australii. Mały „kangurek”, pełen energii i radości życia z nieustającym „uśmiechem” na pysku. Dostarcza mi wielu radości i nie pozwala na utratę czujności, gdyż jego szalone pomysły przerastają moje wyobrażenie o psiej inwencji J. Pies, na którym nie zrobił wrażenia 48 godzinny lot, wyszedł z transportówki i zachowywał się jakby był ze mną od zawsze J. Jako 9-cio miesięczny piesek doskonale spisał się na ścieżce tropowej KT, który ukończył z dypl.II°

Mł.Ch.Pl, Mł.Zw.Pl Ex Sentia TO BE CONTINUED “TUBKA”, “TUBISZON” Jamnik Szorstkowłosy Standardowy, córka Ch.DK, Ch.SE Treis Pinheiros MATISSE i Int.Ch, Mł.Ch.Pl., Ch.Pl., Ch.Ru., Ch.RKF, Mł.Zw.Kl., Zw.Pl., Zw.Eur.Śr.&Wsch., Zw.Kl.Ru. Brazos Ski SNICKER BAR. Mała TUBKA wypełnia lukę po stracie EMMY. Mały śliczny jamniczy szkrab. Ona też w przyszłym roku rozpoczyna swoją drogę przez wystawy.

BENEK – kot a właściwie kocur, zwykły dachowiec ale za to niezwykły kocur. Trafił do mojego domu tylko dlatego, że chciałam go uchronić przed schroniskiem dla zwierząt. I całe szczęście. Benek to siła spokoju i opanowania. Król wsi. Niestety Benka też już z nami nie ma L

KICIA – Norweska Leśna kotka, dotarła do mnie prosto z Norwegii. Puchata, śliczna, pieszczoch i co najważniejsze, absolutnie nie wychodzi poza swój teren. Bardzo przywiązana do domu, do którego ochoczo znosi wszystko co upoluje. A robi to z wyjątkową pasją.
PIMPA-Pimpek, szylkretowa kotka, której szczęście to pełna miska i „wygodny człowiek do spania” ;)

Dorota Gorgolewska


Podziękowania
Chciałam bardzo, ale to bardzo serdecznie podziękować wszystkim przyjaciołom i znajomym za pomoc w zbieraniu materiałów i zdjęć do mojej strony internetowej, bez Was wszystkich na pewno nie dałabym rady. Dziękuję wszystkim tym, którzy obfotografowywali moje psiny w momentach, kiedy nie było to możliwe przeze mnie. W szczególności bardzo duże podziękowania dla Kasi i Janusza Zacharewicza - nadwornego fotografa za to, że mobilizowali mnie do założenia tej strony i że oboje wspierali mnie w momencie, kiedy przyszło zwątpienie po utracie mojej bardzo bliskiej suni, do kontynuacji tego, co zaczęłam bardzo dawno temu.

Jeszcze raz bardzo Wam wszystkim DZIĘKUJĘ.

 

© All rights reserved Podkoldenik Jadowity Kennel